Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Zaprojektowanie sypialni nie jest łatwe. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które połączą się w bardzo estetyczną całość. Jednym z istotnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy ma składać się z paneli, czy może płytek.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje plusy, ale również szereg wad. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się bardzo urokliwie. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach. 

Parkiet, panele czy wyładzina?

Fani bardziej klasycznego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, niezależnie czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, ale drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się jakimikolwiek uszkodzeniami czy rysami.

Wybór jest pokaźny. Warto skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami obecnymi w pokoju, aby całość była miła i przytulna. 

Dom