Walcowanie gwintów – czym właściwie jest?

Walcowanie gwintów – czym właściwie jest?

Według powszechnych informacji, gwinty są różnego typu nacięciami struktury, które robi się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i wewnątrz. Wbrew obiegowej opinii ich skuteczna produkcja nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych metod wytwarzania gwintów. 

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności mowa, to metoda przeprowadzana na zimno. Polega na obróbce plastycznej danego przedmiotu przy pomocy profesjonalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bocznych powierzchniach wszelkich okrągłych elementów. 

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest wiele. Pośród nich wyodrębnić można przykładowo sprawność oraz skuteczność działania, a także stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod produkcji gwintów. Gwarantuje również znaczną żywotność wszystkich obrobionych części. W dodatku, o ile urządzenie służące do wałkowania jest w pełni sprawne, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszystkich wyprodukowanych gwintów. Wszystko to przekłada się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji. 

Być może zainteresuje Cię również temat: walcowanie blach
Przemysł