Co to jest beton towarowy?

Co to jest beton towarowy?

Beton znajduje zastosowanie na wszystkich placach budowy, tworzy się z niego elementy nośne, oraz drogi. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki jego rodzaj wybrać? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy korzystniej będzie poszukać firmy robiącej beton towarowy? Jeśli właśnie jesteś w trakcie budowy budynku mieszkalnego to ten artykuł jest dla Ciebie idealny.

Beton towarowy a beton zwykły – jaka to różnica?

Główną różnicę stanowi receptura tego tworzywa. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy składa się z mineralnego kruszywa skalnego, przykładowo piasku, żwiru oraz grysu, który jest scalany z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne normy i jest zdecydowanie bardziej trwały. W jego składzie znajdują się standardowo 2 rodzaje kruszyw – drobne i grube, cement i woda, co więcej dodatki uszlachetniające. Jest on dzięki temu bardzo plastyczny.
W dodatku beton zwykły przeważnie robiony jest na budowie bezpośrednio przed użyciem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich przykładowo w województwie Mazowieckim i transportowany na plac budowy w specjalnych betonowozach. W rezultacie beton zwykły jest wykorzystywany w innych sytuacjach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Produkcja betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowana. Maszyna wylicza odpowiednie proporcje i dawkuje dodawanie poszczególnych tworzyw. W związku z tym beton towarowy niezmiennie ma identyczną formułę, odpowiednią gęstość a także solidność. Nie ma również możliwości pomyłki przy jego produkowaniu. Robiony jest on przez producenta i jako przygotowana mieszanka transportowany na budowę.
Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niesamowicie wytrzymały i jego koszt nie jest zawyżony, to użytkowany jest w zasadzie na każdej budowie. Konstruując dom sto razy bezpieczniej jest kupić gotowy beton towarowy od firmy produkującej go i nie oszczędzać na nim.

Skąd wziąć beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest bardzo często stosowanym tworem, na rynku mamy od groma firm produkujących go. Pamiętajmy aby sprawdzić opinie o firmie, zanim zamówimy stamtąd beton. Z pewnością jakościowy beton towarowy kupisz w Sokołowie Podlaskim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Zdecydowana część solidnych producentów betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji i Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie również na to czy wybrany przez was producent dowozi towar do Twojego miejsca zamieszkania. W tej sprawie na pewno nie zawiedziesz się na firmie Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego. 
Budownictwo