Czy posiadanie instalacji odgromowej jest obowiązkowe?

Czy posiadanie instalacji odgromowej jest obowiązkowe?

Instalacja odgromowa w budynku może zwiększać jego bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Z pomocą przychodzi prawo budowlane, gdzie mamy informację o tym, kiedy trzeba instalacje wykonać. Często piorunochron jest konieczna, gdy spłacamy kredyt na dom.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Konieczne będzie wykonanie instalacji w momencie, gdy dany dom powstaje z łatwopalnych materiałów jak drewno. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Nie trzeba, ale warto

Z tego względu warto skontaktować się ze specjalistyczną firmą i zwrócić się z prośbą o wycenę. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z Gdańska to na pewno będzie doskonałym wyborem. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane. 

Budownictwo