Czym jest i jakie uprawnienia oferuje kurs SEP?

Czym jest i jakie uprawnienia oferuje kurs SEP?

Kiedy przegląda się ogłoszenia o pracę, regularnie można zetknąć się z wymaganiami dotyczącymi tego, że potencjalny kandydat powinien ukończyć kurs SEP. Zdaje się jednak, że niewiele osób wie, czym konkretnie jest to szkolenie i w jakim trybie się je przeprowadza. Warto rozwiać pewne wątpliwości.

Co to jest kurs SEP?

Przede wszystkim kurs SEP jest pewnego rodzaju szkoleniem nieobowiązkowym, jakie może podjąć każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia. Przed uczestnikiem szkolenia nie stawia się poza tym jakichkolwiek wymagań, dlatego praktycznie każdy może się go podjąć. Kurs SEP dzieli się na trzy kategorie: elektryczne, gazowe i energetyczne. 

Szanse na rynku pracy

Znaczna część pracodawców patrzy pozytywnie na kurs SEP z kategorii elektrycznej, ale ukończenie innych także jest niezwykle doceniane na rynku pracy. Ba; w wielu branżach ukończenie tego kursu jest niezbędne. 

Jak przebiega kurs SEP?

Kurs SEP może mieć miejsce w ciągu jednego dnia. Przez pierwszych kilka godzin uczestnik szkolenia bierze udział w wykładach dotyczących zagadnień z wybranej kategorii. Następnie odbywa się egzamin ustny, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu, a zatem kwalifikacji w danej dziedzinie. 

Zaliczenie kursu SEP jest obecnie niezwykle doceniane przez liczne firmy zajmujące się elektryką czy gazownictwem. Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, a przy tym także pozycję na rynku pracy, będzie to bardzo dobry pomysł.

Biznes Hobby