Do czego służy obrabiarka CNC?

Do czego służy obrabiarka CNC?

W wielu branżach stosuje się interesujące metody obróbki stalowych oraz wykonanych z podobnego materiału przedmiotów. Może się jednakowoż wydawać, że od dziesiątek lat na rynku rządzi nieustannie technologia CNC, czyli tak zwana obróbka skrawaniem oraz bliźniacze jej czynności. Dowiedz się więcej odnośnie tego, na czym polega technologia CNC i dlaczego może pochwalić się tak znaczącą popularnością.

Obróbka skrawaniem

Pokrótce sprawę tę tłumacząc, mamy tutaj do czynienia z metodą obróbki, polegającej na pozbywaniu się małych fragmentów materiału z obrabianego elementu. W związku z tym bardzo sprawnie może powstać zaplanowany przedmiot charakteryzujący się bardzo precyzyjnym kształtem. Obróbka skrawaniem umożliwia ogromną powtarzalność czynności, więc wszystkie produkty będą do siebie stuprocentowo zbliżone – jest to kolejna ważna zaleta tej technologii.

Frezowanie CNC

Jednym z zabiegów, które wchodzą w skład technologii CNC, jest godne atencji frezowanie. Jak sama nazwa mówi, cały proces zachodzi w urządzeniu zwanym frezarką. Ta metoda polega na obracaniu się zarówno wszelkich elementów frezarki odpowiadających za usuwanie części tworzywa, jak i przedmiotu, który został poddany obróbce. Dzięki temu frezowanie CNC jest rozwiązaniem niezwykle skutecznym i precyzyjnym.

Toczenie CNC

Tutaj także mówimy o jednej z metod obróbki skrawaniem. Tym razem urządzenie odpowiadające za ten zabieg (konkretniej tokarka) w zasadzie się nie porusza – metoda ta opiera się na poruszaniu się przedmiotu poddanego obróbce. W przypadku tej metody precyzja jest najważniejsza, lecz również powtarzalność wszystkich tworzonych za jej pośrednictwem produktów. Jak zatem przedstawiliśmy, wszelkie metody obróbki skrawaniem są bardzo skuteczne i to właśnie temu czynnikowi może zawdzięczać swoją nieposzlakowaną renomę w całej Polsce w branżach różnego typu.

Obróbka skrawaniem – powszechność

W obecnych czasach mnóstwo firm decyduje się na wspomniane metody. Biorąc pod uwagę obszerną listę plusów, nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowanie polecamy obróbkę CNC, gdyż zapewnia efektywność, powtarzalność i znakomitą jakość.  

Źródło: http://www.kinstal-cnc.pl/

Przemysł