Dostępne promocje bankowe — rodzaje

Dostępne promocje bankowe — rodzaje

Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, żeby zachęcić klientów do utworzenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także oferty na pożyczki gotówkowe. Kiedy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Wpis został napisany na podstawie informacji ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Na jakie produkty banki oferują promocje

Najczęściej spotykanymi promocjami są te które dotyczą otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zwykle nagrodą za to jest gotówka lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, nierzadko można znaleźć promocje kart kredytowych. Warunki, jakie możesz uzyskać, są dużo lepsze niż za założenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Można także znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Zwykle banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest potwierdzenie różnych zgód marketingowych. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość kontaktować się z Tobą w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym możesz się spotkać, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta określoną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Gdy potrzebne są systematyczne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. jak dużo będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum zapisane w regulaminie. Inną opcją, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej liczby płatności kartą. do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują także płatności telefonem lub przez BLIK. Oba te warunki są związane ze skorzystaniem z aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale należy dysponować odpowiednim telefonem posiadającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest identyczna, trzeba wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i włączyć kartę debetową.

Co możesz zyskać korzystając z promocji w banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, sprzęty elektroniczne, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do wykonania, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub internetowe do wielu popularnych sklepów. Spotykane są również bony bilety do kina lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak na przykład Spotify. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.

Biznes