Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w licznych gałęziach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.
Polietylen – czym się charakteryzuje?
Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas codziennego funkcjonowania.
Zastanawiasz się gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/
Czym różnią się folie HDPE i LDPE?
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.
Jak produkuje się worki foliowe?
Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych. Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To sprawia, że z łatwością można zobaczyć wszystko, co znajduje się w środku. Jest to bardzo istotne dla wszystkich klientów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Materiały używane do produkcji zmieniają się na przestrzeni lat. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o środowisko. Aby dobrze się prezentować wielu producentów zdecydowało się zmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji bardzo ważną rolę gra najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.
Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?
Worki foliowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o formę, kolor czy rozmiar. Niewiele osób zastanawia się z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są wytwarzane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo przyjemne w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego szelestania. Niestety wiąże się to z wyższą ceną. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.