Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w licznych gałęziach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć również o takich rzeczach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas codziennego funkcjonowania.

Zastanawiasz się gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/ 

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Przemysł