Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Doskonałym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby rzeczywiście były dla dziecięcej skóry właściwe.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich składników. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, wyciąg z aloesu, wyciąg z rumianku czy nagietka.

Inne