Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest bardzo popularne. Niestety, nie zawsze można ją stosować. Wówczas konieczne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), również pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, oferujące swoją pomoc tym, którzy chcą rozliczyć PIT bądź zlecić prowadzenie firmowej księgowości. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę porządne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa w świetle obowiązującego prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.

Biznes