Od jakich czynników jest zależna cena OC?

Od jakich czynników jest zależna cena OC?

Osoby, które pragną ubezpieczyć swój pojazd, muszą liczyć się z ze wszech miar różnymi kosztami, które zależą od wielu czynników. Wielu kierowców gubi się w zawiłościach w tej dziedzinie. Warto wiedzieć, że tanie oc warszawa jest całkowicie osiągalne, ale należy mieć na uwadze parę rzeczy. 

Ubezpieczenie dla młodych kierowców

Przede wszystkim na stosunkowo tanie OC mogą mieć nadzieję doświadczeni kierowcy, a także ci, którzy nie spowodowali w swoim życiu żadnego wypadku. Firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na to, ile lat minęło od zaliczenia egzaminu na prawo jazdy, gdyż wedle wszelkich statystyk, kierowcyw wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej ilości groźnych wypadków na drodze. Dlatego młode osoby, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie duże, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC będą musieli trochę poczekać. 

Marka pojazdu a cena OC

Ze wszech miar podobnie sprawa prezentuje się jeśli chodzi o markę samochodu. Według dostępnych badań, na tanie OC mogą liczyć, niezależnie od swojego wieku, posiadacze pojazdu marki Skoda, zaś najwięcej muszą zapłacić osoby, które jeżdżą BMW. Różnica nie jest jednakowoż w tym przypadku przesadnie duża. Należy pamiętać także, że jeśli masz na swoim koncie stłuczkę lub wypadek, który spowodowałeś, ubezpieczyciel może nie być zbytnio przychylny do Twojego wniosku i zaproponować bardzo drogie OC. Co interesujące, niektóre firmy ubezpieczeniowe zwracają także uwagę na takie czynniki, jak miejsce zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym kierowca jeździ najczęściej. 

Motoryzacja