Przytwierdzanie drzwi wewnętrznych

Przytwierdzanie drzwi wewnętrznych

Czy warto montować drzwi samodzielnie? Drzwi wewnętrzne mogą wbudować eksperci, ale jest możliwe również zrobić praktykę samodzielnie w miejscu zamieszkania. Jak to zrealizować? Inspirujemy.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Nim zainicjujemy instalację drzwi wewnętrznych, dobrze byłoby obznajomić się z umową gwarancyjną. Możliwe jest że gwarancja jest nam należny tylko wtedy, gdy usługa będzie wykonywana za pośrednictwem profesjonalnym fachowcom. Nie należy również rozpoczynania instalacji w sytuacjach gdy w domu nie ułożono podłóg.

W sytuacji gdy mamy w planach przytwierdzać drzwi wewnętrzne z futryną należy upewnić się, czy jesteśmy w posiadaniu kompletnego kompletu. Oprawy pozostają jako składające się zawsze z trzech elementów. Trzeba całość poskładać. W odwrotnej sprawie nie jesteśmy w stanie właściwie wykonać naszej sprawy.

Co się nam przyda?

Początkowo poleca się naszykować części oprawy, które będą nam potrzebne. W następnej kolejności montujemy komplet części oprawy – wykonujemy to z użyciem spoiwa lub sprzączek a także śrub. Następnie wstawiamy futrynę w lukę w ścianie. Trzeba pozostawić szczelinę która będzie równała się jeden-dwa centymetry. Pomiędzy płaszczyzną a ościeżnicą należy wstawić wykonane z drewna elementy. Oprawę należy umocować do wewnętrznej powierzchni drzwi wewnętrznych. Na koniec przyczepiamy pasy zakrywające.

Bez kategorii