TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie wysokie rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne korzyści i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek należałoby wytłumaczyć, jakiego typu gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są szczególnie duże, a wszelkie badania dowodzą, że bardzo szybko mogą się one zwrócić – zresztą, podobnie jest przecież jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą liczne badania. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z książek science-fiction, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje poziom głośności wytwarzany przez pojazd, a jak również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.

Motoryzacja