W jaki sposób się przygotować do sprawy rozwodowej?

W jaki sposób się przygotować do sprawy rozwodowej?

Według statystyk w aktualnych czasach coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, obie strony postępowania muszą być przygotowane\gotowe na to, że wiążę się on z rozprawą sądową, kosztami związanymi z wynajęciem adwokata lub radcy prawnego, bądź prawnika. Jak zatem dobrze przygotować się do sprawy rozwodowej?

Przygotowanie do sprawy

Można śmiało powiedzieć, iż w naszym interesie leży prawidłowe przygotowanie się do rozprawy sądowej w taki sposób, aby została ona przeprowadzona szybko i bez zbędnych komplikacji. Warto zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie są nasze ewentualnie wymagania w stosunku co do drugiej strony oraz co chcemy powiedzieć. Przygotowanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam lepiej zorganizować oraz opracować wypowiedź, a co za tym idzie, szybciej zakończy rozprawę.

Do kogo się udać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych się najlepiej sprawdzi? Dużo zależy od tego, jaki będzie charakter sprawy a zwłaszcza, czy podczas rozprawy rozwodowej ma paść także orzeczenie o winie. Zdobycie wykwalifikowanej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, mamy pewność, iż zasięgamy opinii zawodowców w tym zakresie oraz możemy dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej we własnym zakresie jest bardzo trudną sztuką, stąd też tak ważne jest to, żeby przed wejściem na salę dowiedzieć się jakie mamy obowiązki a także prawa podczas procesu.

Pomoc fachowca

Gdy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, powinniśmy wiedzieć, że będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie naszym reprezentantem podczas rozprawy rozwodowej. Wynajęcie dobrego adwokata na terenie polskich miast, takich jak Kartuzy, Rzeszów lbo Lublin nie będzie problemem, należy jednak od początku współpracy szczegółowo przedstawić sytuację i określić, jakie są nasze postulaty.

Prawo